בית השטיחים והפרקט - טיפים מרכזיים בקניית שטיח
עד 70% על כל השטיחים! בית השטיחים OUTLET   לחצו לחוות דעת על החנות   גוגל +
בית השטיחים בית השטיחים כתובת אינסטגרם גוגל + פייסבוק משלוחים חינם!
03-9389911
משלוח שטיחים
דף הבית >> טיפים ומאמרים >> טיפים מרכזיים בקניית שטיח
טל':03-9389911
 
 

טיפים מרכזיים בקניית שטיח 

   
 
באופן טבע, כל פריט שאנחנו מבקשים להציב בבית או בעסק יש לו משמעות, בין אם זה מבחינת עיצוב ובין אם זה מבחינה פרקטית. הרבה פעמים תהליך הבחירה שלנו מושפע מכך, אחת כמה וכמה, האופן בו אנחנו מתעסקים ומתחזקים את הפריט. 

דוגמא בולטת לכך הוא שטיח. כל שטיח שנקנה לחדר או לעסק, בין אם הוא שטיח מודרני או קלאסי, שטיח פרסי, הודי או אחר, יש לו משמעות נרחבת בכל מה שקשור לעיצוב החדר בבית או לעיצוב המשרד. כאן אנחנו יכולים גם למצוא משמעות פרקטית, ולכן גם נדאג לטפל בו היטב, בין אם זה אומר שנדאג לשמור על הניקיון שלו בעצמנו או שנפנה אל חברה שמתמחה בנושא של ניקוי שטיחים, בשביל לוודא שהוא יהיה ויישאר נקי, וכן בשביל לנסות ולשמור על המראה המקורי שלו. 

כאמור, לשטיחים יש שני תפקידים משמעותיים, תפקיד בעיצוב החדר ותפקיד פרקטי, תפקיד שימושי. זה תלוי בגודל השטיח, זה תלוי במיקום בו אנחנו מציבים אותו, וכן במקרים רבים זה תלוי גם בדוגמא, בדגם. אך באופן עקרוני, שני התפקידים האלה חוברים ביחד, ועל כן כשאנחנו ניגש אל חנות בשביל לבחור שטיח חדש, עלינו להקפיד ולבדוק כיצד השטיח יכול למלא את שני התפקידים הנ"ל. 

לפני שאנחנו נסביר כיצד בוחרים שטיח בצורה חכמה, צריך לציין נקודה משמעותית. שטיח תמיד נכון לקנות בחנות או עסק שמתמחה בשיווק שטיחים. זה לא נכון לקנות שטיח דרך האינטרנט, בוודאי אם מדובר בשטיחים מורכבים ויקרים, ומוטב לא לרכוש שטיח בכל מקום, אלא רק במקומות שיכולים לספק לנו ייעוץ מקצועי ולהציג בפנינו קטלוג עשיר של סוגים ודוגמאות. כך נקנה את השטיח הנכון עבורנו. 

טיפים לרכישה חכמה 

גודל – כמובן שהדבר הראשון שאנחנו נבחן הוא, גודל השטיח. עד כמה הוא מתאים למקום בו אנחנו רוצים להציב אותו. עלינו לחשוב על השטח שהוא יתפוס בחלל, לא רק בהיבט המעשי אלא גם מבחינת העיצוב, עד כמה הוא יהיה בולט בעין ועד כמה ישפיע על העיצוב במקום. 

סוג השטיח – כאמור אנחנו יכולים למצוא שטיחים מסוגים ודוגמאות שונים. בין היתר, שטיחים בסגנונות ודוגמאות קלאסיים, מודרניים, שטיחים עם סיבים רכים או קשיחים, צפופים או דלילים ועוד. עלינו לבחור את הדוגמא והסוג המתאימים לנו. 

תחזוקה – עלינו לבחון כיצד אנחנו יכולים לתחזק את השטיח. האם עלינו להשתמש בחומרים מיוחדים, האם אנחנו יכולים לעשות את זה בעצמנו או שנידרש להיעזר באנשי מקצוע ועוד. כאן, הייעוץ המקצועי של הצוות במקום יכול לעזור לנו, מאחר והוא ידע להסביר לנו בדיוק ממה השטיח עשוי וכיצד אנחנו יכולים לטפל בו. 

משקל – חשוב לשים לב למשקל של השטיח בשביל שנדע עד כמה יהיה לנו קל לנייד אותו ממקום למקום. 

 
קניית שטיח
         
בית השטיחים
בית השטיחים והפרקט - מבחר השטיחים הגדול בישראל - טל' 03-9389911