בית השטיחים והפרקט - כיצד לאחסן שטיח לתקופתך זמן ארוכה
עד 70% על כל השטיחים! בית השטיחים OUTLET   לחצו לחוות דעת על החנות   גוגל +
בית השטיחים בית השטיחים כתובת אינסטגרם גוגל + פייסבוק משלוחים חינם!
03-9389911
משלוח שטיחים

כיצד לאחסן שטיח לתקופתך זמן ארוכה

החורף נגמר? צריכים לאחסן את השטיח? חשוב להבין כיצב לאחסן ולשמור על השטיח במצב הטוב ביותר שניתן מבלי לגרום נזקים.

כל אחד מאיתנו מודע לעובדה כי חובה לתחזק ולשמר את הריהוט שבביתנו על מנת לשמור על אורך חייהם ולהבטיח כי הם יראו מלאי ברק כפי שהם היו כשרק הגיעו לביתנו. אם החלטתם לנסוע לחו"ל לתקופה או שאתם מעוניינים לאחסן את דברי הערך שלכם, ביניהם השטיח הפרסי יקר הערך שדודכם הוריש לכם, חשוב לדעת כיצד לעשות זאת בצורה הנכונה ביותר.

אחסון שטיח לזמן קצר

אם אתם מעוניינים לאחסן את השטיח לתקופה קצרה חשוב שתפרשו עליו סדין ותגלגלו אותו עם הסדין. לאחר קשרו היטב עם חבל. חשוב להבין כי שיטה זו אינה מיועדת לאחסון לטווח ארוך וזאת משום שהשטיח יכול לספוח אליו לחות גבוהה ולהיהרס. בנוסף, חשוב מאוד לוודא כי המקום בו החלטתם לאחסן את השטיח יבש ללא לחות. קחו בחשבון כי כל פשרה בעניין יכולה להוביל להרס השטיח.

אחסון שטיח לזמן ארוך

חשוב מאוד לבצע הכנה מקדימה טרם אתם מוסרים את השטיח לאחסון. הצעד הראשון אותו יש לעשות הוא למסור אותו לניקוי יבש וזאת על מנת שהמנקים המקצועיים יוציאו ממנו את כל האבק והלכלוך אשר יכול לגרום לו נזקים כאשר הוא באחסון. לאחר שהוא חוזר מהניקוי חשוב שתפרשו אותו על הגג או במקום בו יש שמש למספר שעות. לאחר מכן יש לגלגל אותו, לעטוף אותו בבד מיוחד המיועד למטרה זו (בדרך כלל בד מכותנה מלאה) ולפזר חומר דוחה עש (כמו למשל, נפתלין או עלים מיובשים של צמח הרוזמרין בתוך שקיות כותנה קטנות). 

שטיח לסלון

נקודות חשובות

במהלך תהליך ההכנה לאחסון יש להקפיד על מספר נקודות חשובות שמטרתן שמירה על השטיח לאורך זמן:

קיפולים - בשום פנים ואופן לא לקפל את השטיח. לגלגל כן, לקפל לא. קיפול יכול להוביל לכך שהצורה המקורית תתעוות או שייווצרו קרעים בבסיס של השטיח.

עיטוף - אם אתם חושבים שאין זה משנה אם אתם עוטפים את השטיח בניילון או בבד כותנה, חשוב שתדעו שאתם טועים. הלחות יכולה לחדור בקלות דרך הניילון וכן חרקים שונים אשר יכולים לגרום נזקים.

לחות - אסור לאחסן במקום לח. זהו כלל ברזל. כל לחות הבאה במגע עם השטיח לאורך זמן תגרום לו נזקים חמורים אשר קרוב לוודאי אינם ברי תיקון.

לסיכום - אם החלטתם כי אתם מעוניינים להעביר את כל שאר תכולת הבית לאחסון וזאת משום נסיעה או כל סיבה אחרת, חשוב מאוד שתבררו מהי צורת האחסון הנכונה ביותר לכל אחד מהחפצים בבית, ביניהם השטיחים, מערכת הישיבה, מוצרי החשמל ועוד. גם אם מדובר בהוצאה כספית, אל תוותרו ותשכרו את שירותיהם של צוות מקצועי אשר יוכלו להנחות אתכם ואף לעזור לכם באריזה יעילה וחכמה.
 
 
 
         
בית השטיחים
בית השטיחים והפרקט - מבחר השטיחים הגדול בישראל - טל' 03-9389911