בית השטיחים והפרקט - ניקוי ותחזוקת שטיחים בבית
עד 70% על כל השטיחים! בית השטיחים OUTLET   לחצו לחוות דעת על החנות   גוגל +
בית השטיחים בית השטיחים כתובת אינסטגרם גוגל + פייסבוק משלוחים חינם!
03-9389911
משלוח שטיחים
בית השטיחים
OUTLET
בית השטיחים עודפים
טל':03-9389911
גוגל + פייסבוק

ניקוי ותחזוקת שטיחים בבית

דף הבית >> טיפים ומאמרים >> ניקוי ותחזוקת שטיחים בבית
שטיחים מסוגים שונים עשויים להקנות לא מעט חן למרחב הביתי, בין אם מציבים אותם בסלון הבית, בין אם במבואה ובין אם בחדר השנה. עם זאת, חשוב לדעת כי שטיחים דורשים תחזוקה על מנת שלא לצבור אבק ולשמור על המראה שלהם. אילו פעולות כדאי לבצע על מנת לנקות ולתחזק את השטיחים בבית, ומהי התדירות הרצויה לביצוע פעולות אלה? נחלק לפעולות "עשה" ופעולות "אל תעשה".

פעולות רצויות בניקוי שטיחים

שטיח, כידוע, נוטה לצבור כמויות לא קטנות של אבק. הדרך הנכונה להפטר מהאבק הוא לשאוב אותו באמצעות שואב אבק. במקרה זה, שואב אבק ביתי סטנדרטי עדיף על פני שואבים חזקים ומשוכללים יותר, אשר עלולים להזיק לסיבי השטיח. את פעולת השאיבה כדאי לבצע פעם- פעמיים בשבוע על מנת למנוע את הצטברות האבק. יש לציין כי השחיקה של השטיח אינה אחידה- השחיקה גבוהה יותר במקומות בהם דורכים יותר על השטיח. לכן, רצוי לשנות את אופן הנחת השטיח אחת לכמה חודשים, וזאת על מנת לשחוק חלקים שונים של השטיח באותה המידה ולא ליצור שחיקת יתר במקום מצומצם. גם תזוזה של השטיח על פני הרצפה עלולה לגרום לנזקים, ולכן רצוי להניח מתחת לשטיח יריעה ייעודית אשר מונעת את התזוזה. ​

פעולות לא רצויות בניקוי שטיחים

שטיפת השטיח במים אינה רצויה בשום מקרה. גם הרטבתו בטעות עלולה לפגוע בו, ובכל מקרה בו השטיח נרטב יש לדאוג לייבשו תוך יממה לכל היותר- אחרת הנזק יהיה ניכר ובלתי הפיך. בנוסף, יש להימנע מניקוי השטיח על ידי הברשה. יש למנוע קמטים וקפלים בשטיח, שכן אלה עלולים להשאר במקומם גם לאחר שמנסים ליישר את השטיח בחזרה למצבו המקורי. עוד דגש חשוב הוא לגבי תליית השטיח. אין לתלות את השטיח בשום מקרה, שכן התלייה פוגעת במבנה השתי-וערב של הסיבים וגורמת לעיוותים. בנוסף, בניגוד לדעה הרווחת, כדאי להימנע מלחבוט בשטיח ולנער אותו על מנת לנקות אותו מאבק- גם פעולה זו עלולה ליצור עיוותים במבנה שיפגמו במראה השטיח. הקפדה על כללים פשוטים אלה תוכל להבטיח שהשטיח ישמור על ערכו ועל יופיו לאורך שנים ארוכות, מבלי להראות סימני בלאי או שחיקה.
 
         
בית השטיחים
בית השטיחים והפרקט - מבחר השטיחים הגדול בישראל - טל' 03-9389911