בית השטיחים והפרקט - עיצוב פרקט עץ עם שטיח
עד 70% על כל השטיחים! בית השטיחים OUTLET   לחצו לחוות דעת על החנות   גוגל +
בית השטיחים בית השטיחים כתובת אינסטגרם גוגל + פייסבוק משלוחים חינם!
03-9389911
משלוח שטיחים
טל':03-9389911
 
 

עיצוב פרקט עץ עם שטיח 

   
 
רצפות פרקט הולכות וצוברות פופולריות בשני העשורים האחרונים. אם בעבר רצפת פרקט הייתה נחלתם של בעלי ממון שביקשו לשוות לחלל הבית או בית העסק מראה יוקרתי, הרי שעלות התקנת רצפה זו כיום מאפשרת לכולנו ליהנות ממוצר מפנק, משדרג ונוח לתחזוקה.

ככל שגובר השימוש בפרקט כך גם גדל הצורך בהתאמתו לחלל הבית המעוצב ולשלבו באופן מיטבי עם אלמנטים שונים. שטיחים היוו מאז ומתמיד תוספת נאה ושימושית לחדרים וחללים שונים בבית כמו גם בבתי עסק.

יש שנמנעים משימוש בשטיחים על גבי רצפות עץ שכן העץ עצמו הוא יפה, נוח ונעים למגע ולכן קטן לכאורה הצורך והרצון לפרוס על גביו שטיח, אולם למעשה לשטיח מספר תפקידים אשר כלל אינם מתנגשים באיכויותיו של הפרקט.
המצב מתאים לחשיבה הישנה, בה הריצוף היה יקר, ייחודי ויוקרתי, ועל כן לא נהוג היה ״להסתירו״ או חלקים ממנו, אך כלל אינו משקף את עולם העיצוב של היום.

עיצוב המשלב פרקט עץ עם שטיח הוא בעל פוטנציאל לא רק לקבלת מראה ייחודי, חמים ומרשים אלא גם להוסיף על הנוחות והשימושיות הגדולה ממילא של הרצפה.

סוגי הפרקטים הקיימים

לפני שמתחילים להפוך ולבחור בין השילובים האפשריים הרבים של רצפות עם שטיחים חשוב להכיר את סוגי הפרקט השונים, שכן הם נבדלים אלה מאלה בתכונות היסודיות, שלהן השפעה גם על עצם שימושם ותחזוקתם.

הפרקט הנפוץ ביותר כיום הוא הלמינציה. מדובר למעשה בלוחות העשויים חומר סינטטי אשר ברובו מכיל שבבי עץ דחוסים ומודבקים בחומר פולימרי, בגימור עמיד במיוחד, כאשר מראה העץ של פניהם העליונים של הלוחות הינו תוצר של הדפס דמוי עץ המוטבע מתחת לשכבת הגימור הסופית.

לפרקט הלמינציה יתרונות רבים - מחירו זול יחסית, הוא קל ונוח להתקנה, פשוט ביותר לתחזוקה והוא מאריך ימים ומשמר מראה כחדש – ובלבד שבוחרים בלוחות איכותיים. הוא נעים למגע, משפר את הבידוד התרמי ויש לו גם השפעה מעדנת על האקוסטיקה בחלל.
 
קיים מגוון גדול של סוגי לוחות כך שניתן למצוא כאלה המתאימים ליצירת המראה המבוקש בגוון ובהדפס דמוי העץ שעליהם, מראה שיצור הרמוניה עם העיצוב הכללי של שאר החלל.

יש לזכור שפרקט למינציה, כמו גם דק סינטטי, גם המוצלח ביותר מביניהם, אינו עשוי עץ טבעי אלא חומר מתועש. נגזרות מכך השלכות בעיקר של טקסטורה שונה, כושר בידוד שונה וכמובן אופן תחזוקה שונה בתכלית.
מי שמבקשים לשמור על אותנטיות מרבית יעדיפו ודאי פרקט עשוי עץ על פני למינציה, כמקובל ברבות מן המדינות הקרות באירופה למשל. אולם בארץ, הן לאור אופי הבניה והן לאור האקלים הים תיכוני, העץ אינו מציג יתרונות יחסיים בולטים, והשימוש בו אינו בהכרח כדאי. אחת הסיבות לכך למשל, שיהיה רב רושם ככל שיהיה, פרקט עץ גושני, העשוי קורות עץ מסיביות, נתון לשינויים די קיצוניים המושפעים ממידת הלחות באוויר והבדלי הטמפרטורות בים יום ולילה בעונות המעבר.
הסינטטי לעומתו, אינו נתון כמעט בכלל לשינויים אלו, וכבר בתשתית התקנתו נלקח בחשבון הטווח הדרוש להתרחבותו והתכווצותו על מנת שלא ייפגע המבנה של הריצוף כולו גם עקב שינויים מינוריים.

אינספור אפשרויות

כבר הזכרנו שבעולם העיצוב של היום הכל אפשרי, וככל שמדובר בשילוב של שטיחים ופרקט השמים הם בפירוש הגבול.

כיום לא רק שלא נמנע מכיסוי חלקי של שטח הרצפה בשטיח, אלא שנעשה זאת תוך בחירה עיצובית ברורה ומובהקת, שמטרתה לתחום שטח בחלל שמרוצף כולו בפרקט, לסמן מתחמים שונים ולהכניס חמימות וטון ייחודי לחלל החדר.

לא ניתן לקבוע כללים שינחו כיצד לבצע שילוב כזה באופן מוצלח, למעשה היחידים שיוכלו לקבוע אם שטיח מסוים מתאים להיות מונח על גבי רצפה מסוימת הם אתם עצמכם.

כדי לא למצוא את עצמכם בבלבול גדול מדי, טוב יהיה אם תיקחו עמכם לסיור בחירת השטיח לוח לדוגמה מרצפת הפרקט שעל גביה הוא יונח. ריבוי האפשרויות עשוי להטעות, וגם נטיית לבכם אל שטיח כזה או אחר עשויה לבלבל ולהרחיקכם מהגוון המדויק של שכבר בחרתם. גם צילום משטח נרחב יותר של הפרקט בטלפון הנייד יקל עליכם לדמיין את המראה המתקבל כשתעמדו מול שטיח שמוצא חן בעיניכם.

המלצה עיצובית גורפת היא שלא לבחור שטיח במימדים שיכסו שטח שעולה על מחצית שטחו של הפרקט. כדי שיתקבל האפקט האולטימטיבי מוטב לבחור שטיח בגודל כזה שיותיר סביבו שוליים רחבים של הרצפה בארבעת פאותיו, כך יתקבל מראה מגוון ועמוק.
עם זאת, כאשר ישנם אזורים רבים במבנה בהם הריצוף גלוי לעין אין מניעה לכסות אפילו כמעט לחלוטין את הפרקט באזור מסוים אחד, למשל בבחירה בשטיח אריחים מצוירים שיוצב מתחת לכיור המטבח או בחדר הרחצה. 
         
בית השטיחים
בית השטיחים והפרקט - מבחר השטיחים הגדול בישראל - טל' 03-9389911