בית השטיחים והפרקט - תפקיד השטיחים בעיצוב הבית – שטיח בבית, אור בבית?
עד 70% על כל השטיחים! בית השטיחים OUTLET   לחצו לחוות דעת על החנות   גוגל +
בית השטיחים בית השטיחים כתובת אינסטגרם גוגל + פייסבוק משלוחים חינם!
03-9389911
משלוח שטיחים

תפקיד השטיחים בעיצוב הבית

תפקיד השטיחים בעיצוב הבית הוא מעניין, משתנה ומתאים את עצמו לסביבה, בדיוק כמו השטיח. אחד הדברים הראשונים, שתופסים את העין בעת שנכנסים לבית או דירה הוא השטיח שעל הרצפה. גם אם העיניים לא רצות אליו באופן מיידי, הרי שהשטיח מעניק את הרקע לכל האלמנטים העיצובים שבדירה, השטיח נדרש להתאים לקו העיצוב שבדירה, לצבעים ולחומרים שנעשה בהם שימוש, ולהיות הפריט הנכון והמשלים את הבית ביצירת תמהיל העיצוב המתאים שבו.

תפקיד השטיחים בעיצוב הבית כמעניקים מראה רך

כשבודקים את תפקיד השטיחים בעיצוב הבית, אחד הדברים הראשונים שחושבים עליהם הוא רכות, ואכן – שטיחים מעניקים מראה רך לרצפת הבית, בוודאי יותר רך מהמרצפות שבחרתם ולא משנה כמה הן יפות ומעוצבות. בעת בחירת שטיחים נדרש להתאים אותם לאווירת החדר בה יוצבו, אולם אחד הפרמטרים העיקריים בבחירתם היא הרכות והשלווה שהם משרים על הסביבה. האם השטיח נדרש להשלים את העיצוב, שסביבו או נדרש לשמש כקונטרסט, האם השטיח משמש למשחק ורביצה או לקישוט בלבד? כל אלה הם פרמטרים המשפיעים על בחירת השטיח ועל השתלבותו בחדר.

תפקיד השטיחים בעיצוב הבית – על פרקטיקה ומרקמים

בדיוק כמו וילונות, כריות, אגרטלים ושאר אקססוריז של הבית, גם שטיחים מהווים פריט עיצובי שהופך כל חלל לחם, מזמין ומפנק במיוחד. אולם תפקיד השטיחים בעיצוב הבית הוא גם פרקטי, לא פחות. שטיחים משמשים לתחום חללים, מאפשר להדגיש אזורים מסוימים או להסיט את תשומת הלב מאזורים אחרים, ועם הצבע והמרקם הנכונים מאפשר השטיח להוסיף צבע לחדר כולו.

גם בנושא המרקמים עברו השטיחים מהפך גדול בשנים האחרונות, בכך תפקיד שטיחים בעיצוב הבית קיבל רובד נוסף. כיום נעשה שימוש בטכניקות חדשות, חומרים חדשים משמשים בייצור שטיחים, ואם פעם נטוו כל השטיחים בעבודה מסורבלת ויקרה, הרי ששינוי שיטות אלה הופכים את אותם שטיחים לנגישים הרבה יותר ויקרים הרבה פחות, בכך מתאימים יותר להעשרת הבית. קל למצוא כיום שטיחים קלועים מסיבים טבעיים, שטיחי ויניל, שטיחי חבל, אפילו שטיחי צמר, כל אלה הם רק חלק קטן של עולם חדש, שתרומתו לפן העיצובי של סביבת השטיח אינה מוטלת בספק.

ועוד מילה קטנה על תפקיד השטיחים בעיצוב הבית ועל טרנד הפיוז'ן

כמו באוכל ובלבוש, גם בתחום עיצוב פנים וחוץ הבית נפוץ מאוד הפיוז'ן המערב ישן בחדש, ולכן רבים מבקשים שלא להספיד עדיין את השטיחים המסורתיים והמוכרים לנו מבית אמא, היות ואלה מאפשרים לקבל ערבוב של סגנונות בעיצוב סלון, חדר שינה או מטבח, שינוי של מרקמים, צבעים וצורות, המאפשרים חופש מהצמדות לכללים ונורמות והשגת תוצרים מעניינים, מרגשים ויוצאי דופן. 
         
בית השטיחים
בית השטיחים והפרקט - מבחר השטיחים הגדול בישראל - טל' 03-9389911