בית השטיחים והפרקט - איך מנקים שטיח מרוקאי בעבודת יד?
עד 70% על כל השטיחים! בית השטיחים OUTLET   לחצו לחוות דעת על החנות   גוגל +
בית השטיחים בית השטיחים כתובת אינסטגרם גוגל + פייסבוק משלוחים חינם!
03-9389911
משלוח שטיחים
דף הבית >> טיפים ומאמרים >> איך מנקים שטיח מרוקאי בעבודת יד?

איך מנקים שטיח מרוקאי בעבודת יד?

אם שאלתם את עצמכם לאחרונה איך מנקים שטיחים, יש סיכוי שבידיכם שטיח בעבודת יד אשר מצריך ניקוי עדין ומקצועי מאוד. בשנים האחרונות, אנחנו רואים בהמון בתים שטיחים מרוקאיים בעבודת יד. האם הן יצריכו ניקוי שטיחים מסוג שונה?

כשמדברים על שטיחים בעבודת יד, בין אם שטיח מרוקאי או אחר, מדברים על שיטת ניקוי ייעודית. במילים אחרות, כל מה שידעתם על שיטות ביתיות לניקוי שטיחים, כאן פחות רלוונטי. ניקוי ידני לשטיח מרוקאי חייב להיעשות באופן המקצועי ביותר, היות וחומרים כמו סודה ולימון עלולים לפגוע בשטיח ולגרום בו לנזקים בלתי הפיכים.

ניקוי מקצועי לשטיחים בעבודת יד

שימו לב, במקרים בהם תתעקשו להשתמש בשיטות ביתיות לניקוי שטיחים מרוקאיים, אתם כבר תצטרכו להסתייע בשירות אחר. בנקודה זו, לאחר שהשתמשתם בחומרים שאינם מתאימים לניקוי שטיח בעבודת יד, אתם כבר תצטרכו להסתייע בשירות של שיקום ותיקון שטיחים.

שטיחים בעבודת יד הם בין השטיחים היקרים ביותר בשוק, וכמו כל מוצר איכותי, יש דרך לנקות אותם. בעוד שעבור ניקוי שטיחים מכלל הסוגים ובעיקר הסינטטיים ניתן להשתמש במכונות ניקוי עוצמתיות, חידוש שטיח מרוקאי יצריך שטיפה ידנית בדרך כלל.

שטיפה איטית לשטיחים בעבודת יד

השטיפה הידנית לה זוכה השטיח המרוקאי, היא שטיפה מאוד איטית, שבדרך כלל גם כוללת את סירוק השטיח (במידה וצריך). חשוב לזכור, חברות ניקיון אשר מציעות לכם את השירות של מכונות ניקוי עוצמתיות עבור ניקוי שטיח מרוקאי בעבודת יד, הן חברות שבדרך כלל יתגלו כחובבניות.

מכונות ניקוי אלו עובדות בשיטה של התזה ויניקה של חומרי ניקוי ומים.

ההתזה עצמה מתבצעת בלחץ גבוה למדי, מה שעשוי לפגום בשטיח המרוקאי שלכם. במקרים מסוימים, אנשים אפילו נאלצים להתמודד עם צמיחתו של עובש על שטיחים בעבודת יד. לרוב, העובש יתגלה רק לאחר אחסון ארוך של השטיח במחסן שאינו אטום.

מדוע לא לזרוק שטיח מרוקאי עם עובש?

גם אם גיליתם עובש על שטיח מרוקאי, אין סיבה למהר ולזרוק את השטיח לפח. ברוב המוחלט של המקרים, הסרת עובש משטיח מרוקאי היא לחלוטין אפשרית. אם אתם מעדיפים לעשות זאת לבד, קודם כל אנחנו חייבים לציין שלא מומלץ, כי השטיח בדרך כלל יהיה עדין.

בכל זאת, אם אין באפשרותכם לנקות את השטיח בעזרת אנשי מקצוע, אתם יכולים לנסות להסיר את העובש בעזרת מעט מים. חשוב מאוד לזכור, אם תשתמשו במים רבים, אתם כנראה תובילו לכך שהנבגים של העובש פשוט יחדרו עמוק יותר לשטיח. גם במקרים בהם אתם מגלים נזקים בשטיח מרוקאי או בשטיח עבודת יד, כדאי לדעת שניתן לתקן שטיחים. למעשה, ישנו מקצועי שלם הנקרא תיקון שטיחים אומנותי. מתקן שטיחים אומנותי הוא איש מקצוע ששם את הדגש על כל התיקונים הכי קטנים, לפעמים גם תוך כדי השלמת דוגמאות וציורים. מדהים.

שטיח סלון
         
בית השטיחים
בית השטיחים והפרקט - מבחר השטיחים הגדול בישראל - טל' 03-9389911