בית השטיחים והפרקט - איך מתבצע ניקוי שטיחים וספות
עד 70% על כל השטיחים! בית השטיחים OUTLET   לחצו לחוות דעת על החנות   גוגל +
בית השטיחים בית השטיחים כתובת אינסטגרם גוגל + פייסבוק משלוחים חינם!
03-9389911
משלוח שטיחים
טל':03-9389911
 
 

איך מתבצע ניקוי שטיחים וספות 

   
 

יש כמה וכמה תשובות שונות לשאלה: איך מבצעים ניקוי שטיחים, ריפודים וספות? קודם כל, חשוב להבדיל בין סוגי הריפודים המצריכים ניקוי. בהתאם לסוג הבד, בוחרים את שיטת הניקוי אשר לא תסב לו נזקים, דהייה של צבע וכולי. לכן, ניקוי שטיחים וספות יכול להתבצע בדרכים רבות, כולל השיטות הבאות:

  1. מכונות ניקוי: אלו הן מכונות ניקוי אשר נחשבות עוצמתיות למדי, והן פועלות בשיטה של הזרמת זרמי מים חזקים הכוללים גם חומרי ניקוי מהולים. 
  2. ניקוי ידני: הכוונה תהיה לניקוי בעזרת חומרים כימיים שונים, אך ניתן גם לברר לגבי ניקוי ספות ירוק, אקולוגי או נטול כימיקלים.   
  3. ניקוי מקיר לקיר: זוהי שיטה אשר שמורה לניקוי שטיחים בלבד, מה שעשוי לעלות כ-9 ₪ - 30 ₪ למ"ר. 
  4. חיטוי ריפודים וספות: לא פעם, לאחר שירות ניקוי ריפודים יש צורך לחטא אותם, מה שעשוי לעלות בין כ-60 – 80 ₪ למושב. 

השיטות הנ"ל הן הנפוצות בישראל ובכלל, אך קיימות גם שיטות ניקוי נוספות – המשיכו לקרוא. 

שיטות נוספות לניקוי ספות ושטיחים 

מעבר לשיטות הניקוי שציינו לעיל, לעיתים נדרש גם שירות הנקרא ניקוי שטיח משי בעבודת יד. בדומה לשירות זה, המצריך ניקוי ייעודי, גם בדים אחרים עשויים להצריך ניקוי ייחודי להם. למשל, שטיח מסוג "שאגי". לפי מחירון ניקוי ספות מלא ברשת, מחיר ניקוי שטיח "שאגי" אמור לעלות כ-50 ₪ - 85 ₪ למ"ר. 

כמו כן, יש צורך לקחת בחשבון פקטורים נוספים כאשר מזמינים חברת ניקוי שטיחים וריפודים. אנו מדברים על תיקון פגמים בריפודים, מה שעשוי לעלות בין כ-30 – 35 ₪ למטר רץ. מחיר זה מתייחס לתיקון או חידוש קנטים של שטיחים ע"י מכונה מדויקת. 

אילו טיפולים נוספים מצריכים שטיחים וריפודים? 

מעבר לנושא של ניקוי שטיחים, ריפודים וספות מסוגים שונים, חשוב לקחת בחשבון אלמנטים תחזוקתיים נוספים. למשל, במקרים מסוימים אנשים עשויים להזדקק לשירות של שאיבת שטיח לאחר הצפת מים. אם לא מזמינים שירות זה, הצפת מים יכולה להשמיד סופית את השטיח.

לאחר הצפות מים, התוצאה בדרך כלל היא – עובש. לכן, חשוב להזמין את השירות במקרה של הצפה, מה שצפוי לעלות לכם בין כ-20 ₪ - 55 ₪ למ"ר. אם מדובר בשטיחים מקיר לקיר, שאיבת השטיחים צפויה לעלות כ-20 – 50 ₪ למ"ר. 

מה לגבי שיטות ביתיות לניקוי שטיחים וספות?

ברמה הכללית של העניין, שיטות ביתיות בד"כ פחות מומלצות עבור ניקוי שטיחים וריפודים. עם זאת, במקרים מסוימים אנשים בכל זאת מחליטים להשתמש בחומרים כמו סודה לשתייה, מים, לימון וחומרי ניקוי אקולוגיים שונים. אם מערבבים כל מיני חומרי ניקוי ביתיים כאלו, מקבלים סוג של משחה אשר משמשת אנשים לנקות את הריפודים שלהם. 

אם אתם שואלים אותנו, הפתרונות הביתיים פחות מומלצים. מעבר לכך שהם לא תמיד אפקטיביים, אתם גם יכולים ממש בקלות לגרום נזק לצבע הרהיטים בעקבות שימוש בכל מיני תכשירים מאולתרים בבית. לכן, ההמלצה הכי טובה היא לערוך השוואת מחירים בין חברות ניקוי ריפודי, שטיחים וספות. קבלו כמה הצעות מחיר, תשוו ביניהן וצאו לדרך נקייה יותר.

 
         
בית השטיחים
בית השטיחים והפרקט - מבחר השטיחים הגדול בישראל - טל' 03-9389911