בית השטיחים והפרקט - בחירת שטיח
עד 70% על כל השטיחים! בית השטיחים OUTLET   לחצו לחוות דעת על החנות   גוגל +
בית השטיחים בית השטיחים כתובת אינסטגרם גוגל + פייסבוק משלוחים חינם!
03-9389911
משלוח שטיחים
דף הבית >> טיפים ומאמרים >> בחירת שטיח

בחירת שטיח לעיצוב הבית

מומחה השטיחים מסבירים:ששטיחים מורכבים מבסיס של שתי וערב, שעשוי חוטים סינתטיים ומתוכו מגיחות השערות. הדוגמה המבוקשת מועברת מהמחשב אל המכונות שמוציאות את הדוגמה לפועל. שטיחים מיוצרים לרוב מכותנה, צמר, משי וחומרים סינתטיים".

איך מבדילים בין סוגי שטיחים שונים?

יש שני פרמטרים עיקריים שחשוב לשים לב אליהם: צפיפות, וטיב הסיב. ככל שצפיפותו של השטיח גדלה, כך עולה גם איכותו. שטיח צפוף יותר הוא חזק ויפה יותר, ויסבול פחות משחיקה. אפשר להשוות את זה לעולם התמונות הדיגיטאליות - כמו שתמונה באיכות טובה תהיה צפופה יותר, ככה גם בשטיח. בנוגע לפרמטר השני: סיב מעובד יהיה יותר עדין, יפה וחזק. בסיבים טבעיים, סיב הצמר הוא החזק ביותר. סיב המשי הוא עדין, נדיר ויקר מאוד, וסיב הכותנה נעים ורך אך לא חזק". בשטיחים הסינתטיים מומלץ לבדוק שהסיב הוא עמיד וטוב. סיב מסוג'היטסט' הוא מומלץ במיוחד. אפשר לבדוק זאת על התווית בגב השטיח, או לשאול את המוכר. לאחר מכן בידקו את צפיפות השטיח, שנמדדת לפי קשר/מטר. כששטיח עומד בסטנדרט של 75,000 קשר /מטר הוא ברמה טובה מאוד. שטיחי צמר נמדדים על פי רמת צפיפות ודירוג אוניברסאליים, לפי כוכבים. הדירוג נע בין 3 ל-6 כוכבים , כאשר הדרגה המומלצת היא 5 או 6. ככלל , מומלץ לקנות בחנויות שמחזיקות תוויות ומחירים על כל שטיח, כך תדעו שלא מרמים אתכם.

איך מתחזקים שטיח בצורה הטובה ביותר?

"שטיחים סינתטיים יש לשאוב. לטיפול בכתמים, מומלץ להשתמש בחומרים לניקוי שטיחים כמו 'פנטסטיק' או'סנו מנקה שטיחים', או ניקוי רטוב. כתמים על גבי שטיחי צמר מנקים בניקוי יבש, בצורת תרסיס, לא עם מים. שטיחי משי מצריכים זהירות יתרה, כיוון שכל שימוש בתכשירי ניקיון הוא אסור, כולל שמפו. את שטיחי הכותנה מותר להרטיב ובחלק מהמקרים, אף לכבס".

עולם השטיחים מתחלק לשני חלקים עיקריים: שטיחים ומרבדים. מרבדים מיוצרים על נול, מכשיר האריגה המסורתי במדינות העולם השלישי כמו פרס או אפגניסטן. המרבדים נראים כמו שמיכה והם בעלי שכבת שערות דקה מאוד. בתוך מחלקת המרבדים תמצאו את הקילים, שהם שטיחים ללא שערות ובעלי טקסטורה של בד יוטה". מהן שאריות החוטים שמשתרבבות בשולי השטיח, המכונות פרנזים? "מקורם של הפרנזים בשטיחים הפרסיים הקלאסיים. כיוון ששטיחים אלה נוצרו בעבודת יד, נותרו שיירי חוטים מבסיס השתי והערב שנקשרו זה בזה. היום אפשר למצוא פרנזים בשטיחי אריגה קלאסיים, שהם חיקוי של שטיחים פרסיים. בכל מקרה, אין קשר בין הפרנזים לטיב השטיח.

כחלק מעיצוב הבית ובחירת שטיחים לסלון ויתאימו לרהיטים בחדרי האירוח , ניתן לבחור שטיח עם טקסטורה כגון השטיחים הפרסיים , הטקסטורה יכולה לכלול את הצבעים התואמים לרהיטי הבית ובכך לשלב את השטיח כחלק מפריט העיצוב לבית לריהוט .
         
בית השטיחים
בית השטיחים והפרקט - מבחר השטיחים הגדול בישראל - טל' 03-9389911