בית השטיחים והפרקט - הכירו את סוגי השטיחים השונים
עד 70% על כל השטיחים! בית השטיחים OUTLET   לחצו לחוות דעת על החנות   גוגל +
בית השטיחים בית השטיחים כתובת אינסטגרם גוגל + פייסבוק משלוחים חינם!
03-9389911
משלוח שטיחים
דף הבית >> טיפים ומאמרים >> הכירו את סוגי השטיחים השונים

הכירו את סוגי השטיחים השונים

באיזה סוג שטיח נבחר? שטיח נייח? שטיח נייד? האם בעל צפיפות גבוהה? אולי בצפיפות סיבים נמוכה? מה לגבי שטיחים מקיר לקיר? בין אם אתם בוחרים בשטיח כזה או אחר, תמיד כדאי גם לקחת בחשבון את הנושא של ניקוי שטיחים בעתיד. בואו נסביר.

מזל טוב, החלטתם להתחדש ולרכוש שטיח, אולי אפילו שטיח מקיר לקיר לפי מידות מדויקות. אם כך הדבר, אתם עומדים להנות מאיכות חיים משופרת. שטיח מקיר לקיר ניתן למצוא בבתים רבים, במשרדים ובדירות קטנות אפילו. הסיבה לכך שניתן למצוא סוג שטיחים זה כמעט בכל מקום, נעוצה בכך שהשטיח מקנה תחושה מאוד חמימה וביתית.

תחושה נעימה בבית בעזרת שטיח יפהפה

זה כמעט לא משנה באיזו דוגמה בחרתם ומה מצויר על השטיח. כל עוד מתחתם אותו מקיר לקיר, התחושה אוטומטית משתפרת. מלבד פתרונות שכאלו מקיר לקיר, ניתן תמיד לרכוש גם שטיחים לחדר הילדים, לסלון, לחדר השינה, לחדר הרחצה (עמידים בפני מים-פלסטיק בד"כ) ועוד.

כמובן שתמיד יהיה עליכם לוודא את המידות המדויקות בחלל הבית ובחדרים בהם תניחו את השטיח. כלל אצבע חשוב, ככל שהצפיפות של סיבי השטיח תהיה גבוהה יותר, ככה הוא יהיה עמיד יותר. הסיבים הצפופים יובילו לכך שהשטיח לא יתפורר עם השנים, יהיה עמיד בפני ניקיונות שואב אבק ועוד.

שטיח עם רמת צפיפות גבוהה יקר יותר?

שימו לב, חשוב לזכור, ככל שרמת הצפיפות של הסיבים גבוהה יותר, כך כמובן מחיר השטיח יהיה יותר גבוה. במיוחד אם מדברים על שטיחים מקיר לקיר. עכשיו, כשמדברים על שטיחים שמותקנים מקיר לקיר, מדברים על דבק.

מה זה אומר? זה אומר, שבעתיד, אתם תצטרכו מתישהו אולי להסיר את השטיח ולהתמודד עם הסרתו של הדבק המודבק תחתיו. במקרים אלו, כמובן שיהיה עליכם להסתייע בלא פחות מאשר מקצועני ניקוי שטיחים אמיתיים. וכשמדברים על דבק שדבוק לרצפות, חייבים להזכיר חברות ניקיון מומלצות המשתמשות במכונות פוליש מקצועיות.

הסרת שטיחים מקיר לקיר

הסרת שטיחים מקיר לקיר מחייבת גם פוליש, ובנקודה זו חשוב להדגיש שלא כל סוג ריצוף אכן מתאים לניקוי פוליש. במילים אחרות, לפני שאתם מבצעים פוליש לרצפה, מומלץ להתייעץ עם חברת ניקוי דירות מקצועית. במקרים בהם לא יהיה אפשר לבצע פוליש על הרצפות, יהיה אפשרי להשתמש בממיסי דבקים שונים ובחומרי ניקוי ייעודיים. כאלו אשר יכולים לנקות מרצפות כולל חריצים משאריות לכלוך, אבק ודבק.

אנשי ניקיון מומלצים יוכלו לסייע לכם גם בהסרה של הדבר שנמצא תחת השטיח, אך גם בנושא של חידוש הרצפות. כל עוד אכן ניתן לבצע פוליש על סוג הרצפות שלכם מבלי לפגוע בהן, אתם מוזמנים לבקש מחברת הניקיון לשלוף את מכונת הפוליש. קרצוף רצפה מעולם לא היה פשוט יותר.

שטיח צמר
         
בית השטיחים
בית השטיחים והפרקט - מבחר השטיחים הגדול בישראל - טל' 03-9389911