בית השטיחים והפרקט - טיפים לניקוי שטיחים משרדיים
עד 70% על כל השטיחים! בית השטיחים OUTLET   לחצו לחוות דעת על החנות   גוגל +
בית השטיחים בית השטיחים כתובת אינסטגרם גוגל + פייסבוק משלוחים חינם!
03-9389911
משלוח שטיחים
בית השטיחים
OUTLET
בית השטיחים עודפים
טל':03-9389911
גוגל + פייסבוק

טיפים לניקוי שטיחים משרדיים

דף הבית >> טיפים ומאמרים >> טיפים לניקוי שטיחים משרדיים
התהפוכות המתחוללות בתחום העיצוב למשרד כוללות בין היתר פרישת שטיחים במיקומים אסטרטגיים: בין אם כדי להוסיף אווירה חמימה ונעימה, אפילו ביתית, ובין אם כדי להוות שכבה אקוסטית המסייעת להגברת השקט ויכולת הריכוז של העובדים. כך או כך, אין ספק שהוספת שטיח לחלל העבודה טומנת בחובה יתרונות רבים שיותר ויותר בעלי משרדים מבינים שכדאי לנצל.

מאידך, הוספת שטיחים לעיצוב המשרד פירושה גם ניקוי שטיחים על מנת לשמור על מראה המשרד ועל בריאות העובדים במשרד. אין ברירה, גם אם מדובר בשטיח מקיר לקיר שלכאורה קשה לנקות ולמי יש לזה זמן - עדיין כדאי לעשות זאת באופן תדיר.

בכל כמה זמן צריך לנקות?

אחד ההבדלים בין שטיחים משרדיים לבין שטיחים ביתיים הוא בדרך כלל מספר האנשים שרואים אותם ודורכים עליהם מדי יום. בין אם מדובר בלקוחות, עובדים, שותפים עסקיים, מבקרים מכל סוג שהוא – כל אחד מהם עשוי לדרוך על השטיח כשהוא אוחז ספל קפה או פחית שתיה קלה, קופסה ובה פסטה עם רוטב לארוחת צהריים ועוד שלל חומרים שאם יישפכו או יתפזרו על השטיח – עלולים לפגוע במראהו.

יחד עם הצטברות של אבק וחלקיקי לכלוך אחרים, שבמשרדים בדרך כלל מתרחשת בקצב מואץ יותר מאשר בבית, מומלץ כי ניקוי שטיחים יתבצע מדי יום באופן שטחי כשאיבת אבק לכל הפחות – ואחת לתקופה מסוימת להעניק לשטיחים גם טיפול עמוק יותר בצורת שימוש בחומרי ניקוי חזקים. אחת לשבוע, אחת לחודש, אחת לחצי שנה – כל משרד יחליט לגופו.

בנוסף, אם כבר נשפך דבר מה על השטיח, מומלץ למהר ולנקותו מהר ככל האפשר. ככל שחולף הזמן כך יהיה קשה יותר לנקות את הכתם במלואו.

ניקוי שטיחים משרדיים

תחילה יש לסלק מן השטיח את כל מה שנמצא עליו וניתן להסיר או לכל הפחות להזיז הצידה: יש להתחיל בשולחנות, כסאות, ארגזים, פחי אשפה, חפצים אישיים ויתר אלמנטים גדולים, ובמידת האפשר לחפש לכלוך קטן וגס כמו מטבעות, פקקים, חוטי מתכת, שקיות ניילון וכל דבר אחר שאפשר לזהות בעין ולהסיר עם היד.

בשלב השני יש לשאוב את השטיח כאשר שואב האבק מכוון לעוצמה המרבית, על מנת להוציא מבין סיביו כמה שיותר חלקיקי לכלוך. זאת משום שהשלב הבא, השלישי, יהיה מריחת חומר ניקוי על השטיח, והלכלוך שנלכד בתוכו במהלך הפעולה ובא במגע עם חומר הניקוי עלול להדיף ניחוח לא נעים. לבסוף יש לנקות את השטיח באמצעות מברשת ולנגב אותו.

חשוב לשים לב שלא כל חומר ניקוי שניתן לרכוש בחנויות מתאים לכל שטיח. יש שטיחים עדינים יותר ופחות שעלולים לבוא במגע עם חומרים כימיים חזקים יותר או פחות – ואי התאמה ביניהם עלולה לפגוע בשטיח. לכן חשוב לוודא שחומר הניקוי בו נעשה שימוש על השטיח אושר על ידי יצרן השטיח.

שטיח סלון
         
בית השטיחים
בית השטיחים והפרקט - מבחר השטיחים הגדול בישראל - טל' 03-9389911