כיצד לנקות את השטיח מחרקים? - גבעת השלושה
עד 70% על כל השטיחים! בית השטיחים OUTLET   לחצו לחוות דעת על החנות   גוגל +
בית השטיחים בית השטיחים כתובת אינסטגרם גוגל + פייסבוק משלוחים חינם!
03-9389911
משלוח שטיחים
טל':03-9389911
 
 

כיצד לנקות את השטיח מחרקים? 

   
 

רוצים להיפטר מחרקים בשטיח? לפני שאתם מזמינם לביתכם איש מקצוע בתחום הדברה, חשוב שתנקטו פעולות מנע ותחזוקה של השטיח אשר יש בהם כדי לצמצם את היתכנות חדירתם של חרקים ושאר מזיקים סמויים לאניצי השטיח שלכם.

על מנת להפחית באופן משמעותי את הופעתם של חרקים, פשפשים ושער מרעין בישין, חשוב לבצע פעולות שונות ובהן:

  1. אוורור תכוף של השטיח מחוץ לבית בכלל ובשעות שבהן זורחת שמש בפרט. אור השמש הוא מחטא טבעי מצוין. החום והשמש הם אויביהם של מזיקים, הפרים ורבים בתנאים של רטיבות ולחות. (חשוב לסייג: יש סוגים של שטיחים שרגישים לאור השמש, לכן חובה להתייעץ עם אנשי מקצוע לפני ביצוע פעולה זו על מנת לא לגרום נזק לשטיח).

  2. הברשת השטיח, בין באמצעות מטאטא ובין באמצעות מברשת, שאיבת השטיח באמצעות שואב אבק ביתי ( מומלץ לחזור על הפעולה פעמים אחדות בשבוע) ולאחר מכן לעבור על השטיח אם מטלית לחה, שהוספגה במים עם נוזל כביסה.

  3. פעם בשנה או בחצי שנה רצוי להזמין מומחה של חברת ניקיון שמצויד בשואב אבק עצמתי, המסוגל לשאוב מהשטיחים גם את אחד המזיקים היותר שכיחים – קרדית האבק. חשיבותה של הדברה מקצועית היא בבחירה מושכלת של אמצעי ההדברה, שיטותיה והחומרים המשמשים בה. בשל החשש משימוש בשואב אבק באופן לא מקצועי העלול לפגום במרקם השטיח ולפרום אותו, חשוב שהשאיבה תתבצע על ידי מי שהוסמך לכך ומיומן בשימוש בשואב.

  4. חשוב להזמין מדביר מקצועי האמון על הדברת חרקים ופשפשים באמצעות חומרים ירוקים, איכותיים ובטיחותיים, נושאי תו תקן איכות ובטיחות. המדביר יתאים את סוג החומר הייעודי להדברת החרקים.

  5. מול מצוות "עשה" חשוב לציין ולהדגיש גם את מצוות "אל תעשה" ובהן - הימנעות משאיבת קצוות השטיח כדי לא להחליש את הפרנזים ולגרום בתוך כך, בהדרגה, לקריעתם.

  6. מדי שלושה חודשים כדאי להפוך את השטיח לצד השני, הסמוי, למשך ימים באחדים.

  7. פעם בחודש, בקירוב, מומלץ להפוך את השטיח על פניו לדרוך עליו בחוזקה, פעולה הגורמת לדחיקת האבק והחול שהצטברו בו החוצה ועמם למזיקים זעירים שונים שעלולים להימצא בהם. לאחר מכן יש לשאוב את האבק בזהירות משני צדדיו של השטיח.

  8. על מנת להבטיח עצמכם מפני נזקים פוטנציאליים שעלולים להיגרם לשטיח בתהליך ניקויו על ידי חברת ניקוי שטיחים מקצועית, חשוב להקפיד על בחירה בחברה מקצועית ואמינה (מומלץ להיחשף לחוות דעת ולהמלצות) ולעמוד על זכותכם לקבל אחריות כתובה וחתומה.

 

שילוב מנצח

לאחר סקירת אמצעים שונים לניקיון השטיחים, פעולה שמסייעת ותורמת באופן מוכח וודאי גם למאבק נגד חרקים ומזיקים נוספים שונים, חשוב להדגיש כי שילוב בין תחזוקה נאותה של השטיח באופן שוטף על ידיכם עם ביקור תקופתי של מדביר מקצועי בביתכם משפר באופן משמעותי את הסיכוי להיפטר מחרקים ומפשפשים פולשניים המוצאים להם כר ומסתור בביתכם.

תרומה חשובה לצמצום תפוצת חרקים היא הקפדה על ניקיון והיגיינה בכל מתחמי הבית, לרבות, כמובן, במטבח. לבד מחשיבותה העצומה של הקניית הרגלי ניקיון בסיסיים לילדים, חשוב שגם אתם, המבוגרים, תשמרו ותקפידו בבחינת "נאה דורש נאה מקיים".

נ.ב. יש רבים הדוגלים בכלל הגורס בכל מקום שבו יש ספק- אין ספק. בהקשר נושא ניקיון שטיחים: אם יש לכם ספק, ולו גם קל שבקלים, האם פעולה מסוימת אכן מסייעת להיפטר מחרקים, אל תנקטו בה לפני שאתם מבררים האם זו פעולה נדרשת, חיונית ומועילה או, לחלופין, פעולה מיותרת שעלולה להזיק.

         
בית השטיחים
בית השטיחים והפרקט - מבחר השטיחים הגדול בישראל - טל' 03-9389911