עד 50% על כל השטיחים! מבחר השטיחים הגדול בישראל!   לחצו לחוות דעת על החנות   גוגל +
בית השטיחים מבצע בית השטיחים גוגל + פייסבוק משלוחים חינם!
03-9389911
משלוח שטיחים
טל':03-9389911
 
 

מקור השטיח והתרונותיו הבולטים 

   
 

איך ששטיח נולד:


השטיח נולד אי שם בין דפי ההיסטוריה. הוא הגיע לארצות ספרד בערך במאה העשירית לאחר הספירה כאשר מקורותיו נעוצים בערך כעשור לפני. השטיח מהווה יריעה של בד מרופד כאשר ישנם שטיחים הנעשים בעבודת יד וישנם שטיחים שנעשים באמצעות מכונות. לשטיח ישנו אפקט מחמם וביתי. בדרך כלל, הצבה של שטיח בחדר מעניקה חמימות. ייתכן כי ישנו קשר בין תהליך יצירת השטיח לתחושות שהוא מעלה. שטיח מהווה יריעה או בד גדולים מאד שתהליך הכנתם דורש כמה ידיים שעובדת במשותף. שיתוף פעולה זה עומד כנראה בבסיס תחושת החום שהשטיח מעביר. על אף מקורותיו העתיקים של השטיח, כיום שטיחים מהווים מרכיב בעל אופי מודרני בבתים מסוימים לעומת בתים אחרים בהם השטיח שומר על מראהו העתיק. כמו שיש מגוון רחב של סגנונות עיצוב, ישנו מגוון רחב של שטיחים עבור כל נישה של סגנון עיצוב מסוים. כך, לכל אחד יש אפשרות למצוא את השטיח שלו.

יתרונות של שטיחים

אז השטיח נולד לפני שנים רבות, אולם היתרונות הרבים שהוא מביא עמו נוכחים גם בימינו אלו. למעשה, כבר הוזכר כי שטיח מאפשר תחושת חמימות וביתיות. אך בשטיח יש גם יותר מכך. השטיח מאפשר לכם לעמעם את המגע הלא נוח של כפות הרגליים עם רצפה חשופה שאינה נעימה. רצפות רבות אינן מתאימות לתחושתיות המועדפת עליכם. כאשר אתם בוחרים לפרוס שטיח, אתם מאפשרים לעצמכם ללכת ללא נעליים בבית שלכם כאשר אין שום סיבה שההליכה הזו על רצפה הבית לא תהייה נוחה עבורכם. יותר מכך, רצפות נוטות להתקרר ולהיות בלתי נעימות בימים הקרים. לעומת זאת, השטיחים מאפשרים לכם לשכב על הרצפה, לצעוד ללא נעלים, לשבת בחופשיות וכל זאת בין בקיץ ובין בחורף. לבסוף, לא ניתן להתעלם מכך שלשטיח יש תוספת משמעותית למראה של הבית וגם זה מאפיין חשוב של השימוש הנעשה בו.

איכות השטיח

כפי שהוזכר, שטיחם הופקעו מידיהם של מקצוענים והם נמכרים גם במקומות שבהם אין התייחסות מתאימה לשטיח ולאיכות שלו. אם אתם רוצים ליהנות משטיחים נעימים מאד, אם אתם מעוניינים להצליח לנקות את השטיח בקלות ולהימנע מצבירת אבק ממושכת, עליכם לבחור בשטיח איכותי, עשוי היטב, עמיד ונוח לשימוש. אלו הם מרכיבים ומאפיינים חשובים ביותר שיאפשרו ליתרונות הרבים של שטיחים לצוף כלפי מעלה. עוד קיימות בשוק חנויות המתמקצעות בתחום השטיחים בלבד. לכן, מומלץ לפנות למקומות אלו על מנת לבחור נכון שטיח עבורכם.
 
         
בית השטיחים
בית השטיחים והפרקט - מבחר השטיחים הגדול בישראל - טל' 03-9389911