בית השטיחים והפרקט - עיצוב הבית בסגנון נורדי-סקנדינבי
עד 70% על כל השטיחים! בית השטיחים OUTLET   לחצו לחוות דעת על החנות   גוגל +
בית השטיחים בית השטיחים כתובת אינסטגרם גוגל + פייסבוק משלוחים חינם!
03-9389911
משלוח שטיחים
טל':03-9389911
 
 

עיצוב הבית בסגנון נורדי-סקנדינבי 

   
 
הסגנון הסקנדינבי הפך בשנים האחרונות לפופולארי ואהוב במיוחד בסביבת המגורים הישראלית. קווים ישרים, צביון נקי, אור טבעי, צורניות גיאומטרית, אלמנטים מחיק הטבע שמתמזגים יחדיו בהרמוניה. הנורדיות במיטבה.
רבים מאמצים בחום עיצוב פנים תוצרת או בהשראה סקנדינבית, שמביאה לבית מעטפת רגועה, תומכת ושלווה.
אם טרם הכרתם את הסגנון או אתם מחפשים כיצד לשדרג את המרחב באמצעות עיצוב נורדי סקנדינבי, המאמר הבא יאפשר לכם לעצב את הבית בסגנון זה באמצעות פריטי עיצוב משובחים: מריהוט דרך מוצרי טקסטיל ועד אביזרים משלימים.

לפניכם מספר עקרונות מנחים כיצד להביא את שוודיה, דנמרק או פינלנד עד אליכם מבלי לזוז לאף מקום:

איזון במקום הראשון
איזון הוא חלק בלתי נפרד מהעיצוב הסקנדינבי. תשכחו לרגע מחללים שרוחשים מהומה וחשבו על חללים שקטים ומאופקים באלגנטיות קסומה.
מינימליזם זה סוד הקסם והקווים הנקיים והישרים הם אלה ששולטים במרחב באסתטיקה מדויקת לפיה כל פריט נבחר בקפידה והוא בעל נוכחות בולטת ואין צורך להעמיס על החלל במגוון אובייקטים על מנת להשיג תוצאה עיצובית מרשימה.
חלק בלתי נפרד מעיצוב זה הוא של צורניות גיאומטרית ברורה וסכמת גוונים ניטראלית ובהירה במיוחד אפור אורבני, לבן צחור, שמנת מרהיבה.

דימויים מהטבע
הטבע תופס מקום של כבוד בסטייל הנורדי אשר מצדיע לטבע ולאלמנטים בהשראתו ממוטיבים של עלים, פריחה עשירה, שימוש בחומרים כגון עץ בטקסטורות ובגוונים משתנים וחיבור של החוץ אל הפנים בדרך ייחודית ויפהפייה שמאירה היטב את המרחב. מגוון עציצים שמפיחים חיים לצד תאורה רכב ונעימה המחקה אור יום טבעי.
הרעננות ניכרת בכל פרט ופרט מהמרקמים שמתקשרים את הסביבה דוגמת עיניי העץ וחספוס האבן ועד צבעים בהירים ואנרגטיים. חומרי גלם נוספים ששולטים בסגנון עיצובי זה הם המתכת והברזל במראה דקורטיבי דקיק ומעודן.

להלביש את הבית
בבואכם לעצב את הבית בסגנון הסקנדינבי נורדי חשבו על קירות בהירים וריהוט בגוונים דומים וכן על עושר של טקסטיל חמים ונעים שמוסיף ויטאליות מהווילונות ועד השטיחים, שמגדירים את החלל ומוסיפים נופך קסום, נגיעה של רכות ותורמים לתחושה של אינטימיות במרחב.
בין היתר, טקסטיל המבוסס על סיבים טבעיים דוגמת: כותנה, יוטה, צמר.
לרוב השטיחים יהיו מאופיינים בדפוסים גיאומטריים, כולל אלמנטים כמו פסים וצורת יהלום כאשר ניתן לשים לב בכל מוצר להדגשה של הפרטים הקטנים ביותר ושלל ווריאציות מעניינות בשטיחים האיכותיים.

אמנות – סוד הקסם
על אף שהמראה השקט שולט בבית הנורדי, לא חייבים להותיר את הקירות חפים מקישוטים.
חשבו כיצד לעטר את הקירות בטוויסט אומנותי משגע של נופי הטבע, תפאורה מרגשת או אלמנטים פיסוליים בקווים עדינים, נגיעות מכחול רכות ומסגרות מסוגננות מעודנות בהתאם לכך.

אוורירי ומרווח
באכלוס הרהיטים בסביבת המגורים העדיפו ריהוט בעל קווים נקיים ומדויקים, מידוף מרחף, קונסולה מינימליסטית, שידות צד אלגנטיות.
שמרו על אווריריות ומרווחים ביניהם כך שכל פריט יהיה בעל נוכחות בולטת במקומו.
אפשר ליצור ניגודיות באפקט מעניין בין גוונים בהירים לשחור דרמטי אשר מוסיף נופך דומיננטי למרחב.

פרקטיות – שם המשחק
במסגרת הסטייל הסקנדינבי נהוג לרהט את הבית גם ברהיטים או אביזרים משלימים פונקציונאליים ליצירת סדר וארגון ופינוי השטח מקסום החלל והפחתת העומס בעיניים. פריטים שיש להם מספר פונקציות או שמתפקדים על תקן של פתרונות אחסון יעילים.
אל תתפשרו על הטוב ביותר הן מבחינת דיוק עיצובי בסטנדרטים גבוהים והן מבחינת אסתטיקה נקייה, שטיחים משובחים ורהיטים ייחודיים ונגיעה אישית בפרטים הקטנים ביותר ובכל פינה. ההזדמנות שלכם להרגיש כאילו אתם בסקנדינביה מבלי לצאת מגבולות המדינה, כל יום מחדש. 
 
         
בית השטיחים
בית השטיחים והפרקט - מבחר השטיחים הגדול בישראל - טל' 03-9389911