בית השטיחים והפרקט - איך מעצבים מטבח בעזרת פרקטים ושטיחים?
עד 70% על כל השטיחים! בית השטיחים OUTLET   לחצו לחוות דעת על החנות   גוגל +
בית השטיחים בית השטיחים כתובת אינסטגרם גוגל + פייסבוק משלוחים חינם!
03-9389911
משלוח שטיחים

שילוב פרקט במטבחים

המטבח הוא לא סתם אחד מהחדרים המרכזיים ביותר בבית - במקרים רבים הוא ה-חדר בה"א הידיעה. העובדה שהוא משמש את כל בני הבית, בין אם הם מכינים בו אוכל או אוכלים, והעובדה שאנחנו מבצעים בו כל כך הרבה פעולות שונות, הופכות אותו אולי לחדר הפעיל ביותר בבית, שכן בניגוד לחדרים אחרים, בהם הפעולות שלנו יכולות להיות פאסיביות יחסית, כמו מנוחה, שינה, קריאה, צפייה בטלוויזיה וכיו"ב - הרי במטבח אנחנו כל הזמן מתרוצצים, מכינים, קוצצים, מבשלים, מחממים, חותכים, נועצים, אופים, מקררים, מערבבים - ומה לא בעצם.

אחד האתגרים בנוגע לריצוף מטבחים, הוא כיצד יש לעשות זאת נכון. אנשים רבים בוחרים בפתרון האריחים בתור ריצוף למטבח, אבל יש כמה שיטות נוספות איתן ניתן לרענן את מראה המטבח שלכם. ניתן לראות כיום שיש עשרות מטבחים בעיצובים כפריים ולקחת מהם השראה, בשנים האחרונות מטבחים כפריים עם פרקט תופסים יותר ויותר תאוצה.

האם חשבתם על פרקט?

תתפלאו, דווקא פרקטים יכולים להיות שיטת ריצוף נהדרת עבור המטבח שלכם. אנשים רבים נמנעים מבחירה של פרקט עבור המטבח שלהם, משום שיש כל מיני דעות קדומות על פרקטים, שכאילו לא מתאימים לנתונים בשטח. נתחיל ביתרון ברור והוא של פרקט יש מראה ביתי, משפחתי וחמים - כזה שיכול בהחלט לשדרג את המראה של המטבח, שלעתים יש לו מראה מאד "קר", ולא מספיק מייצג בתור חדר שבו כל המשפחה מתכנסת לעתים לאכול, במיוחד אם הוא מחובר לסלון.

וכעת, לניפוץ מספר סטיגמות: אנשים רבים חוששים, שהפרקט רגיש מאד בפני מיני לכלוכים ונוזלים. אפשר לנפץ את הסטיגמה הזו בשתי דרכים. ראשית, אם בחרתם פרקט למינציה, הרי שגם זכיתם למראה מיוחד, טבעי ונעים, אבל למעשה פרקט vלמינציה איננו טבעי - הוא סינתטי לחלוטין, משמע אין שם בעיה לרצף איתו מטבחים, מבלי שנצטרך לחשוש מכתמים כאלו ואחרים.

עץ טבעי - עם שטיח

אבל, אם בחרתם בפרקט מעץ טבעי גם אין שום סיבה לחשוש - בטענה כי העץ רגיש במיוחד ללכלוך אמנם יש דבר מה, אולם כיום, בעיקר בעץ טבעי מגימור לכה, הוא עמיד מאד בפני לכלוכים שונים. חשבו רגע על חצרות - בהן נפוץ מאד לרצף עם פרקטים, למרות שבחצר הרצפה חשופה לרוחות וגשמים, לריהוט ששמים עליה וכיו"ב, אם היא מתמודדת עם דברים אלו בגבורה, גם עם כוס מים שנפלה עליה היא תתמודד בהצלחה.

בנוסף, אם אתם חוששים בכל זאת, אפשר לרכוש שטיחי סף ולמקמם מתחת לאזורים רגישים כמו הכיור או הכיריים - כך אתם גם משדרגים את המראה של המטבח שלכם, ומוסיפים למראה החמים והמשפחתי, וגם מגנים על הפרקט שלכם מפני לכלוך.
         
בית השטיחים
בית השטיחים והפרקט - מבחר השטיחים הגדול בישראל - טל' 03-9389911