בית השטיחים והפרקט - שטיחים כפריט הכרחי לעיצוב הבית
עד 70% על כל השטיחים! בית השטיחים OUTLET   לחצו לחוות דעת על החנות   גוגל +
בית השטיחים בית השטיחים כתובת אינסטגרם גוגל + פייסבוק משלוחים חינם!
03-9389911
משלוח שטיחים
טל':03-9389911
 
 

שטיחים כפריט הכרחי לעיצוב הבית 

   
 
שטיחים הם פריט עיצובי שקשה להתעלם ממנו. תוסיפו שטיח לחדר ממוצע, ושדרגתם אותו פלאים. זו לבד סיבה מספקת מדוע כדאי לכלול שטיחים בעיצוב הבית, אך היא אינה היחידה. שטיח משלים את נראות החדר, הוא מוסיף לו חום, מאגד את כל החלקים שלו יחד, והוא לעיתים אפילו קובע את הטון ומגדיר את עיצובו.

מלבד העובדה ששטיחים מהווים תוספת נפלאה לכל חדר, הם גם יכולים לכסות רצפה שאינה מושלמת, להוות שכבת בידוד מחום ומקור ולשמש כבולמי זעזועים (כל אמא שהילד שלה נפל וקיבל מכה בראש, לא תשכח לעולם את הצליל הנורא שנשמע ברגע בו פגע ראשו של הילד ברצפה).

ההיסטוריה של השטיחים מגיעה אחורה עד למאה ה-11, אז הם שימשו בעיקר בארמונות ובבתי משפט. מאז עבר השטיח התפתחויות ושינויים, ובימינו הוא נחשב לפריט עיצובי פר אקסלנס. בבתים הוא אמנם משרה אווירה חמימה וביתית, אך יש לו גם נוכחות במשרדים ובבתי מלון, שם הוא משדר הידור ויוקרה. לא משנה היכן, המגע הנעים והרך של השטיח, נותן תחושה של מתחם מוגן ובטוח.

על מנת לשלב שטיח בעיצוב החדר, יש לבחור אותו בחוכמה בהתאמה לסגנון ולאופי של החדר המיועד בפרט, אך גם של הבית בכלל. כיום ניתן למצוא מגוון שטיחים רחב מאוד בשלל סגנונות, דוגמאות וצבעים. ישנם שטיחים פרסיים, שטיחים סיניים, שטיחים קילים, שטיחי שאגי, שטיחי צמר, משי או טריקו ועוד ועוד, והם באים בצורה מרובעת, עגולה, אובלית. אין סוף לאפשרויות.

את השטיחים ניתן לשלב בעיצוב הבית בדרכים רבות:

הגדרת אזורים – השתמשו בשטיחים על מנת להגדיר פינות ואזורים נפרדים, כגון אזורי ישיבה ומסדרונות. הגדרת האזורים יעילה מאוד במיוחד בדירות סטודיו או בחללים גדולים.

יצירת גיוון – השתמשו בשטיחים בכדי ליצור גיוון, על ידי צורות או גדלים שונים.

יצירת הרמוניה – על אף הגיוון שבסעיף הקודם, שימוש בשני שטיחים או יותר באותו חלל, צריך ליצור גם הרמוניה. לכן הקפידו שהשטיחים ישלימו אחד את השני בסגנון שלהם.

בסיס לפלטת צבעים – השתמשו בצבעי השטיח כבסיס לפלטת הצבעים שבחדר. מאידך, אם השטיח יתוסף לחדר לאחר שהרהיטים כבר הונחו במקומם, הוא יכול להדגיש או לקשור יחד את הצבעים הקיימים.

שליטה בעוצמה – השתמשו בשטיח כדי להשקיט או להגביר את עוצמת החדר. כך לדוגמא, אם בחדר יש קירות בהירים ואחידים, השטיח יכול להיות בעל דוגמאות וצבעים עזים בכדי להוסיף קצת עניין ולהפיח בחדר חיים, אך אם יש בקיר אחד או יותר טפט פרחוני, כמובן שמומלץ כי השטיח יהיה מעודן וניטרלי יותר.

יצירת מוקד – כיוון שלשטיחים יש רושם עצום, השתמשו בהם ליצירת מוקד בחדר. אפשר לעשות זאת על ידי יצירת ניגוד, למשל צביעה של קיר אחד בגוון שמהדהד את אחד הצבעים הבולטים יותר של השטיח.

תליה על קיר – דרך נוספת להצגת שטיח או בכדי להפוך אותו למוקד, היא לתלות אותו על הקיר. כך בעצם אי אפשר לפספס אותו.

אל תהו מרובעים – שטיח לא צריך להיות ריבועי או מלבני. תנו לאופי ולמיקום הרהיטים בחדר להכתיב לכם את צורת השטיח. צורה נכונה היא זו שתשלים את סידור הרהיטים באופן המיטבי.

גודל נכון – ישנם כמה כללים לגבי גודל נכון של שטיח. אם בכוונתכם לקנות שטיח בגודל החדר, הפחיתו בערך 1 מ' מכל צד. השארת שוליים חשופים, משווה לחדר מראה גדול יותר; אם אתם מעוניינים להניח שטיח מתחת לשולחן האוכל שלכם, השאירו כ-60 ס"מ יותר מכל צד של השולחן, כך שהכסאות יוכלו להישאר על השטיח גם אם הם נמשכים לאחור; ראנרים צריכים להיות 10 ס"מ צרים יותר ו-45-60 ש"מ קצרים יותר מהמסדרון.

שטיח כאמצעי לעדכון סגנון – שנו את השטיחים וכריות הנוי כדי לעדכן את עיצוב החדר ואת צבעיו, או עם חילופי העונות.

ועוד כמה טיפים לסיום:

לא חתונה קתולית – השתוללו עם צבעים, מרקמים ודוגמאות. אין ממה לחשוש, במרבית חנויות השטיחים תוכלו לקחת ליום או יומיים את השטיח הביתה להתנסות ולבדיקה בחלל הבית. אם תגלו במהלך בדיקה זו, שהשטיח לא מתאים לכם במידה, בגודל או באופי, החזירו אותו ונסו שטיח אחר.
  
תחזוקה – כמו כל פריט בבית, גם על השטיח יש לשמור ולתחזק. לכן, לפני שאתם רוכשים שטיח, חשבו היטב איזה סוג שטיח יתאים לכם ולאורח החיים שלכם וקחו בחשבון את התחזוקה שלו. אם למשל יש לכם ילדים קטנים, עדיף לבחור שטיח סינטטי שקל לנקות, אם יש לכם כלב או חתול שעירים, כדאי שתבחרו שטיח שצבעו דומה לצבע הפרווה של בעל החיים שלכם, כדי שהשערות ייטמעו בו ולא ייראו כל כך לעין.

תקציב – אל תשאירו את קניית השטיח לתחתית רשימת הקניות שלכם. שטיח צריך לתמוך ולהתאים לריהוט הקיים או מאידך, לעשות רושם מעצם היותו. לכן, רצוי להשקיע בשטיח איכותי ויפה, ולשם כך יש להקצות עבורו תקציב ראוי.
 
אצלנו בבית השטיחים והפרקט תוכלו למצוא את מבחר השטיחים הגדול והזול בישראל, וגם אם אינכם יכולים להגיע עד אלינו, נשמח לשלוח אליכם נציג שירות למתן ייעוץ ללא התחייבות. אנו מבטיחים שירות אמין ומקצועי, שיתאים עבורכם את השטיח הייחודי אליכם. נשמח לראותכם.
 
באדיבות אתר טוב תודה
המציגים בין השאר השוואת מחירי ניקוי שטיחים
 
         
בית השטיחים
בית השטיחים והפרקט - מבחר השטיחים הגדול בישראל - טל' 03-9389911