בית השטיחים והפרקט - שטיח במשרד: בעד ונגד
עד 70% על כל השטיחים! בית השטיחים OUTLET   לחצו לחוות דעת על החנות   גוגל +
בית השטיחים בית השטיחים כתובת אינסטגרם גוגל + פייסבוק משלוחים חינם!
03-9389911
משלוח שטיחים
בית השטיחים
OUTLET
בית השטיחים עודפים
טל':03-9389911
גוגל + פייסבוק

שטיח במשרד: בעד ונגד

דף הבית >> טיפים ומאמרים >> שטיח במשרד: בעד ונגד
יותר ויותר חברות, עסקים, ארגונים ואנשי מקצוע עצמאיים מכניסים למשרדים שלהם שטיחים כחלק מן העיצוב הכולל. לכאורה מדובר בפריט עיצובי שמתאים יותר לבית מאשר למקום עבודה, אבל מתברר שיש לכך יתרונות מעניינים גם בסביבה העסקית. כדאי לקחת אותם בחשבון, לצד כמה חסרונות, אם אתם מתכננים שיפוץ או עיצוב מחדש של המשרד שלכם.

נתחיל דווקא בחסרונות (כי יש מעט)

שטיח הוא עוד פריט שצריך לתחזק אותו ולטפל בו. ממש כפי שמשרד שמעוניין להציב ספות נוחות בחדר ההמתנה במקום כסאות פלסטיק צריך לקחת בחשבון את הצורך בביצוע ניקוי ספות מעת לעת, כך מי שמבקש לצרף שטיח לריהוט המשרדי צריך לקחת בחשבון את הצורך בהשקעה בתחזוקה, ניקוי שטיחים, חומרי ניקוי, שאיבת אבק וכו'.

חיסרון אחר הוא שמרד בו קיימים פריטי ריהוט על גלגלים כגון כסאות משרדיים ושידות קטנות, עלול לגלות שהתגלגלות על סוגי מסוימים של שטיחים היא קשה עד בלתי אפשרית.

ונעבור ליתרונות (יש הרבה!)

אם להתייחס תחילה לנושא התחזוקה, הניקיון וחומרי הניקוי, אמנם מדובר בהשקעה של משאבי זמן ועלויות – אבל בהשוואה לצורך בתחזוקת רצפות ופרקטים, שטיחים הם דווקא אלמנטים זולים ופשוטים ביותר לתחזוקה. בפרט אם מדובר בשטיחים מקיר לקיר שלמעשה מחליפים את הריצוף, אבל גם אם מדובר בשטיח קטן שמתווסף לפינת המתנה או לחדר ישיבות, עדיין העלייה בהוצאות איננה גדולה.

יתרונות נוספים של שטיחים משרדיים:

  • שטיחים הם פריטים דקורטיביים, ששילוב נכון שלהם בעיצוב יכול להיות בעל משקל רב בתחושה הנוצרת בקרב הנכנסים למשרד. למשל, שטיח בפינה שבה הלקוחות יושבים וממתינים לתורם יכול להוות אלמנט מרגיע, חמים, שמשדר רוגע וביתיות. במקומות אחרים, כמו משרדי עורכי דין, שטיחים יכולים לשדר יוקרה ופאר.
  • שטיחים סופגים רעש. שטיח יכול לעמעם רעשי רקע, להוות מעין שכבה מבודדת קול ובכך לתרום ליכולת הריכוז של העובדים בעבודתם ולשפר את פיריון העבודה שלהם. לא לחינם ספריות עירוניות הן אחד המקומות הציבוריים הראשונים שהתקינו שטיחים מתחת למדפי הספרים – פשוט נעים יותר ושקט יותר לקרוא כך.
  • שטיחים גם מבודדים מקור. בפרט בעונת החורף, כאשר מחוץ למשרד משתוללת סופה, שטיח יכול להיות משטח נעים למדי לשהות מעליו.
  • שטיחים גם לוכדים חלקיקי לכלוך ואבק, הנתפסים בסיבים ונשארים למטה במקום להתעופף בחלל, להיתפס על פריטים אחרים בחדר ולחדור למערכות המיזוג או גרוע מכך – לקנה הנשימה של הנוכחים בחדר.

סיכום

יש כמובן עוד יתרונות וחסרונות שלא נמנו לעיל, אבל בשורה התחתונה: אם אתם חושבים על מתיחת פנים עיצובית במשרד, כדאי לקחת בחשבון הוספה של שטיח לריהוט המשרדי הקיים. אם זה מבחינה דקורטיבית, בריאותית או אחרת, יותר ויותר שטיחים נכנסים למשרדים ומקומות עבודה בישראל ובעולם – ויתכן שגם המשרד שלכם יוכל להפיק מהם תועלת.

שטיח
         
בית השטיחים
בית השטיחים והפרקט - מבחר השטיחים הגדול בישראל - טל' 03-9389911